top of page

Asma Tavan

Beyaz Koridor

Asma Tavan

Asma tavan nedir nerelerde uygulanır? Asma tavan çeşitleri nelerdir? Asma tavanlar genel olarak fabrika, ev, otel, okul, havalimanı, hastane veya ofis gibi tüm yaşam ve çalışma alanlarının tavanlarına dekoratif ve aydınlatma amacıyla uygulanan kaplamalardır. Bu kaplamaların kendi içerisinde farklı türleri bulunmaktadır. 
Asma tavan malzemeleri ve çeşitlerinin genel özellikleri uygulanacağı alana göre değişkenlik göstermektedir. Nemli, kuru, yüksek tavanlı gibi uygulama alanı özelliklerine göre en uygun asma tavan modeline alanında uzman kişiler karar verebilir. Bu noktada GLŞ asma tavan firması olarak hizmet veriyoruz. Uygulama ve malzeme seçimi hakkında daha fazla bilgi için hemen firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Konya Kalayhan inşaat asma tavan firması olarak ustalık isteyen asma tavan işleriniz için 15 yıllık tecrübemizi kullanıyoruz. Asma tavan, dekoratif bir görünüm, ses ve ısı yalıtımı sağlamak amacı ile yapılan, taşıyıcı sistem ile taş yünü, metal gibi kaplama malzemelerden oluşmaktadır. Yapılarda bulanan hoş olmayan veya kötü görüntülerin giderilmesi için asma tavan sistemlerine ihtiyacı duymuştur. Örnek olarak binadaki tesisat boruları veya kabloları saklamak amacıyla asma tavan sistemleri kullanılır. Bir çok örnekleri bulunan asma tavan uygulamaları günümüzde bir çok modern binada kullanılır.

ASMA TAVANIN AVANTAJLARI

 1. Hijyen Sağlar: Günümüzde sağlık ve hijyen şartlarında ağırlaşmalar olurken binalardan bu konulara tam uyum sağlamaları beklenmektedir. Bu şartlara verilen değer artarken aynı zamanda gelişen asma tavan sistemleri kullanılarak binaların üzerinde artan hijyen şartlarını yerine getirmesini kolaylaştırır.

 2. Darbeye Dayanıklıdır: Dayanıklı bir yapıya sahip olan asma tavan sistemleri kullanılarak binaların hassas bölümleri güvenlik altına alınır.

 3. Neme Dayanıklılıkdır: Asma tavan binaların içinde yatay bir bölge oluşmasını sağladığı için oda ile tavan arasında bir boşluk oluşturur ve bu sayede neme karşı koruma sağlar.

 4. Ulaşımı kolaylaştırır: Tesisata ulaşmayı kolaylaştıran asma tavanlar sayesinde istenilen önemli bölgeye yerleştiren revizyon müdahale kapakları vasıtasıyla istenilen noktaya kolayca ulaşım sağlanır.

 5. Tasarım olarak şık durur: Yapılarda binaya çok önemli bir tasarım katan asma tavanlar kullanılarak binanın dekorasyonunda önemli bir avantaj sağlar.

 6. Gürültüyü önler: Özellikle ofislerde, kalabalık çalışılan ortamlarda ses yalıtımda önemli bir unsur olan asma tavanlar vasıtasıyla oda içindeki sesin yankılanması önlenir ve bu sayede odadaki akustik gürültüyü azaltılır.

 7. Ses yalıtımı sağlar: Asma tavan sistemleri kullanarak ses yalıtım oranları yüksek ürünler kullanıldığı zaman oda içerisinde önemli bir ses yalıtım işlevi görmektedir. Bu sayede tavana çarpan ses belirli oranda absorbe edilir ve sesin geri yansıması engeller.

ASMA TAVAN ÇEŞİTLERİ ve MODELLERİ

 1. Alüminyum Panel
  2.Taş Yünü Asma Tavan
  3 Aksutik Asma Tavan

 2. Yangına Dayanıklı Asma Tavan

Konya’da ihtiyaç duyduğunuz her türlü asma tavan yapımı, asma tavan ustası, tamiri, tadilatı ve diğer işlemleriniz için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilir ve size özel tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.

Metal Asma Tavan Nedir ?

Metal asma tavanlar günümüzde kullanım kolaylığı sayesinde artış gösteren dekoratif, çok kullanışlı bir inşaat malzemesidir. Metal asma tavanlar görünüm açısından şık ve hoş durmasından dolayı müşteriler tarafından çokça tercih nedenlerinden olmuştur. Metal asma tavanların birden fazla farklı model ve renklerle satışa sunulmaktadır. Bu sayede kendi tarzınıza uygun bir şekilde, istediğiniz alanı metal asma tavan ile döşeyebilirsiniz. Aynı zamanda bolca avantajı olan metal asma tavanlar dayanıklı bir yapıya sahiptir. 

Metal Asma Tavanlar Nerelerde Kullanılır ?

Metal asma tavanlar; ev, kamu binaları, hastane ve iş yerlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Bunun nedeni ise kendi yapısında bulundurduğu özellikleri sayesinde avantaj sağlamasından kaynaklanmaktadır. Neme karşı banyonuzun tavan korumasını sağlarken metal asma tavanlar bir yandan da rutubet ya nemli ortam oluşmasını engellemektedir. Aynı zamanda kamu binalarında kullanılmasının, tercih edilmesinin sebebi ise ses geçirmez özelliğinin olmasıdır. Hastane ortamlarında ise hastaların sağlığı açısından engel yaratmaması, hastaların nemli, rutubetli ortamlarda olmasını engellemektedir. Daha birçok özelliği olan metal asma tavanların avantajları şunlardır;

 • Isı yalıtımı sağlar

 • Ses geçirmezdir

 • Şık bir tasarıma sahiptirler

 • Nem oluşumunu engeller

 • Dayanıklı bir yapıya sahiptir

 • Yangına karşı dayanıklıdır

 • Kolay kullanıma ve uzun ömürlü bir yapıya sahiptir

 • Temizliği kolaydır

 • Yapımında kullanılan malzemesinden ötürü bakteri, küf gibi benzeri sağlık sorunu oluşturacak herhangi mikrop üretmez.

 • Hızlı montaj edilebilir

MODÜLER ASMA TAVAN

Bir mekan içerisinde tavan bölümü oldukça önemli bir parçadır. Bunun sebebi ise mekanda bulunan diğer bölümlerle kıyaslandığı zaman oldukça önemli yer kaplamasıdır. Tasarım, renk ve aydınlatma gibi unsurlar kullanılarak her mekana uygun ve mekanın daha güzel gözükmesini sağlayacak bir asma tavan tasarlayabilirsiniz.

Modüler Asma Tavan Sistemleri tercih edilerek tavanda yer alan her türlü tesisatı gizlemek, aydınlatma armatürleri, yangın dedektörleri gibi pek çok bileşeni monte etmek ve binaya daha fazla akustik özellik eklemek amacıyla kullanılır. Ayrıca modüler asma tavan sistemleri kullanılarak mekana daha dekoratif bir görünüm sağlar.

Akustik ve mükemmel aydınlatma imkanı sayesinde modüler asma tavan sistemi kullanılarak çok güzel ve çalışmaya elverişli bir iş ortamı oluşturur.

Konya’da ve merkez ilçelerinde modüler asma tavan yapımı, modüler asma tavan ustası, modüler asma tavan fiyatları ve diğer her türlü modüler asma tavan ihtiyacınız için bize ulaşabilir ve size özel tekliflerimizden faydalanabilirsiniz.

bottom of page