top of page

Cam Balkon Ve Katlanır Cam Sistemleri

Kurulum Güç Buggy Araba

Cam Balkon Ve Katlanır Cam Sistemleri

Satış danışmanlarımız hafta içi ve cumartesi günleri saat 19:00’a kadar balkon kapatma keşif taleplerini kabul etmektedir. Eğer siz de çalışıyorsanız ve geç saatlerde keşif talep ediyorsanız; yapmanız gereken tek şey firmamızı aramak.

Gündelik hayattan uzaklaşmak ve ilham verici bir ortamda zaman geçirmek istiyorsanız; kalayhan Cam Balkon sizin için doğru adres. Daha keyifli ve değerli konutlar ve mekanlar inşa ediyoruz. Cam ve alüminyumu, sanat şeklinde bir araya getirip, sizlere sunuyoruz.

Konutların ve mekanları değerini arttırıyoruz. Bütün bunları kazan-kazan modeline göre gerçekleştiriyoruz. Kaliteli ürün ve işçilik bizden; ödeme ve keyif sizden. Makul fiyat yine bizden… Siz de ailemize katılmak ve balkon camlama ayrıcalığını yaşamak istiyorsanız; hemen arayın ve ücretsiz bir keşif isteyin.

Sizin için neler yapıyoruz?

 1. Konya’in eşsiz manzarasını yaz-kış yaşayabilmeniz için temperli camlarla balkonlarınızı kapatıyoruz.

 2. Mekanları genişletmek için sürgülü ve katlanır balkon kapatma sistemlerini monte ediyoruz.

 3. En kaliteli malzemeleri kullanarak satın aldığınız ürünlerin ömrüne ömür katıyoruz.

 4. İşinin uzmanı montaj ekiplerimiz ile sorunsuz çalışan sistemleri sizlere teslim ediyoruz.

 5. Söz verdiğimiz zamanda geliyoruz.

 6. Çok hızlı servis hizmeti veriyoruz ve bunu 1 yıl boyunca ücretsiz yapıyoruz.

 7. Sizlere en doğru ürünleri öneriyoruz.

 8. Keşifleri tamamen ücretsiz gerçekleştiriyoruz.

 9. kredi kartı ile Tahsilat yapıyoruz

 10. Balkonlarınızı, terasları ve mekanları daha kullanışlı hale getirmek ve 4 mevsim boyunca tercih ettiğiniz şekilde kullanabilmenizi sağlamak için her gün çalışıyoruz.

 11. Balkon camlama ürünlerindeki gelişimi an ve an takip ediyoruz.

 12. Sizlerin farklı beklentileri olabileceğini biliyoruz ve onlara uygun ürünler sunuyoruz.

 

Cam balkon alırken nelere dikkat edilmeli?​

 • Keşif işinin uzman bir personel tarafından yapılmasına dikkat edilmeli.

 • Camlar kesinlikle temperli olmalı. Lamine camlar en fazla 120 cm yüksekliğ kadar tercih edilmelidir. Lamine camlar fiyat olarak daha pahalı olsa da; kırılmaları daha kolaydır. Düz camlar kesinlikle tercih edilmemelidir.

 • Camların sertifikalı olmasına dikkat edilmelidir.

 • Kalitesini ispat etmiş markaların ürünlerini tercih etmelisiniz. Marka olmuş firmalar ürünlerinin arkasında duracaktır.

 • İşin detaylarının anlatıldığı bir sözleşme düzenlemeyen firmalardan uzak durmalısınız.

 • Teknik sınırları zorlayan uygulamalar talep edilmemelidir.

 • Üretimde kullanılan profiller ve aksesuarlar kaliteli olmalıdır.

 • Montajı gerçekleştirecek kişiler kesinlikle işini  uzmanı olmalıdır.

 • Emniyet ve güvenlik her şeyden önce gelmelidir.

 • Keşif sırasında yetkili kişiye isteklerinizi net olarak ifade etmelisiniz.

KONYA CAM BALKON MODELLERİ

Konya şehrinin cam balkon modelleri kullanımının en yoğun olduğu illerden biri. Yakın gelecekte talebin artarak büyüyeceğini öngörmek hiç de güç değil.

Camekan kapatma Konya için iklim koşullarından ötürü de idealdir. 

Ürünler hakkında sizlere bilgi vermek istedik.

Hangi seçeneklerimiz var ve sizler için neler yapabiliriz?

Seçenekleriniz Neler?

 1. Cam Renkleri: Mavi, bronz, füme, yeşil ve şeffaf renklerden herhangi birini seçebilirsiniz.

 2. Cam Kalınlıkları: katlanır ve sürme cam sistemlerinde 8 mm veya 10 mm kalınlığında temperli camlar kullanılmaktadır. 10 mm temperli camlar genelde askılı vitrinlerde kullanılır. Konut balkonlarında 8 mm tercih etmek teknik olarak daha doğrudur. Aksesuarlara ve kasa profiline binen yük 10 mm camlarda artmaktadır. Yüksekliği fazla olan balkonlarda, sabit bir alüminyum doğrama ile yüksekliği düşürmek gerekir.

 3. Alüminyum Profil Renkleri: İş profil rengine gelince çok daha fazla seçeneğimiz var. Natürel renk (gri eloksal) standart rengimizdir. Bunun dışında RAL kataloğunda mevcut olan renklerden herhangi birini balkon kapatma için seçebilirsiniz. Bu da yüzlerce renk arasından seçim yapabilirsiniz demektir. Ahşap desen sevenler için de elbette seçeneklerimiz var. Ahşap desen kartelasında bulunan renklerden birini seçip, ahşap rengin tadını çıkarabilirsiniz. Vernik veya cila gibi herhangi bir bakıma gerek olmadan, uzun yıllar boyunca keyifle kullanabilirsiniz.

 4. Modeller: Modeller hakkında daha geniş bilgilere ‘cam balkon modelleri‘ linkine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kabaca bilgi vermek gerekir ise; farklı beklentilere yönelik ürünlerimizin mevcut olduğunu söyleyebiliriz. Gold, Gold Plus, Vizyon, Albert Genau, Linea Rossa, Alusel ve sürme camlama serilerinden biri mutlaka size uygundur. Balkonlar için katlanır ürünler daha uygun iken; mekanlar için hem katlanır hem de sürme sistemler tercih edilebilir. Zemin kat teraslar için de sürme sistemler elverişli olabilir.

 5. Pliseli Perde: Balkon kapatma için pileli (pliseli) perde modelleri çok kullanışlıdır. Kanat içine takılır ve istendiği zaman kolayca çıkarılabilir. Diğer sistemler gibi cam kanat ile entegre değildir. Pliseli perdeyi yıkamak çok kolaydır. Sökmek için yıldız tornavida yeterlidir.

 6. Cam filmi: Gündüz içerisin görünmemesini isteyenler olabilir. Onlar için de mükemmel bir ürünümüz var. Gümüş reflekte cam filmi sayesinde siz içeriden dışarıyı rahatlıkla görebileceksiniz ancak dışarıdan içerisi görünmeyecek. Reflekte cam filmi yazın çok fazla güneş alan balkonlar için de ideal bir üründür. Güneş ışınlarının %80’e kadar geri yansıtmaktadır.

 7. Perde Profilli: Perde profili sisteme perde takılmasına olanak sağlayan 40*80 mm ebatlarında odacıklı ters ‘U’ şeklinde bir kutu profildir.

 8. Damlalık Profili: Damlalık profili buharlaşmadan veya aşırı yağıştan dolayı içeri sızmayı başarabilen suyu geriye tahliye etmek için kullanılan bir sistemdir.

Cam balkon modelleri Konya için kullanışlı olduğu gibi, kalayhan bölgesinin tümünde de çok faydalıdır. Çok sert iklime sahip diğer bölgelerimizde de ısı yalıtımı sağlaması açısından çok faydalıdır.

KONYA KATLANIR CAM MODELLERİ

Katlanır sistemlerde cam kanatlar birbirine kenetlenir. Bu kenetlenme alüminyum veya silikon bazlı “h” fitillerle gerçekleşir. İlk kanat açılır ve diğer kanatlar ilk kanada doğru sürülerek yaklaştırılır. Kendisinden bir önceki kanada yaklaşan kanat, katlanarak açılır. Katlanır camlama sistemleri Konya’de en yoğun kullanılan modeller arasındadır. Balkonları 4 mevsim kullanılır hale getirmekle kalmayıp, binanın dışı görünümünü de oldukça güzelleştirmektedir.

Konya katlanır cam modelleri, kaliteli bir uygulama ve üretim ile sorunsuzca uzun yıllar kullanılabilir. Kullanılacak malzeme de elbette önemlidir.

KONYA SÜRME CAM BALKON MODELLERİ

Sürme camekan sistemleri daha çok zemin katlar, zemin kat teraslar ve mekanlar için uygundur. Eşikli ve eşiksiz olmak üzere iki modeli mevcuttur. Eşiksiz sistemin eşik yüksekliği 5 mm’dir. Eşikli sistem parapet üslerine daha uygundur. Kullanılan aksesuarlar ve profiller sistemin  uzun yıllar verimli bir şekilde çalışması için önemlidir.

Resimde de görebildiğiniz gibi, eşiksiz modeller giriş-çıkış yapılan bölümlerde elverişlidir. Ayak takılmaları engellenmiş ve kolay geçiş sağlanmış olur.

Eşikli Konya sürme cam balkon modelleri için bu yükseklik 5 cm’ye çıkmaktadır. Parapet üstlerinde çok kullanışlı olmasına karşılık, kapı olarak kullanmak çok doğru değildir.

SÜRGÜLÜ CAM BALKON AVANTAJLARI

1- Kolay kullanılır

2- Sürgülü cam balkon Konya gibi ılıman iklimlerde daha elverişlidir. Hava geçirgenliği katlanır sistemlere göre bir miktar fazladır.

3- Katlanır sistemde kanat mekana doğru dönerken, sürgülü sistemde mekana herhangi bir kanat gelmez. Alan kaybı sistemin kendi içinde meydana gelir.

4- Montajı oldukça kolaydır.

5- Tamiri çok kolaydır.

6- Mekanlar daha şık hale gelir.

7- Manzara keyfi, kaba PVC ve alüminyum doğramalarda olduğu gibi kesintiye uğramaz.

8- İzin gerektirmez; yasal mevzuata uygundur.

KONYA CAM BALKON M2 FİYATLARI

Fiyatlarımızla ilgi detayları bilgilere üst menüde bulunan “cam balkon fiyatları” sayfasından ulaşabilirsiniz. Konya ve ilçelerine ve hatta tüm kalayhan bölgesine aynı fiyatları uyguluyoruz. Keşif için firmamız ücret talep etmemektedir. En düşük Konya cam balkon m2 fiyatları 2024 yılı için 2000 TL’den başlamaktadır. Belirtilen fiyat 1 metrekare alan için geçerlidir. Dikkat edilmesi gerek husus ise; 180 cm’den kısa yüksekliklerin, 180 cm’ye yuvarlanması gerektiğidir. Sistem yüksekliğiniz 150 cm ise; 180 cm olarak baz alınmaktadır. 180 cm yüksekliği aşan balkonlarda, bulunan değer aynen alınmaktadır. Füme, bronz ve şeffaf renk camlarda fiyat aynıdır.

Konya cam balkon m2 fiyatları tedarik edilen malzemelere gelen zamlar nedeni ile değişiklik gösterebilir. Bu durumda firmamız önceden bilgi vermeksizin fiyatları güncelleme hakkına sahiptir. Değişiklikler mümkün olan en kısa sürede sitemizde paylaşılmaya çalışılmaktadır.

KATLANIR CAM BALKON FİYATLARI

Şeffaf camlı Gold Plus sistemin fiyatı şeffaf camlı olarak metrekare fiyatı ile ilgili firmamıza ulaşabilirsiniz. Kutu profil ve benzeri hazırlık çalışmaları gerekmez ise; bu fiyat geçerlidir. Bu sistemde standart olarak alüminyum fitil, damlalıklı kasa, plastik muhafazalı çelik tekerlek ve perde profili kullanılmaktadır. Bu ürünümüzde çift tahliye sistemi mevcuttur.

Gold marka bir sistemin m2 fiyatı da hammadde fiyatlarına göre değişiklik gösterebilmektedir. Fiyata renkli cam, çelik tekerlek, alüminyum fitil, 2 mm alüminyum et kalınlığı, %95 saflıkta alüminyum ve damlalık profili dahildir. Katlanır cam balkon modelinde, diğer tüm ürünlerden farklı olarak 4 cm oturma alanı vardır ve damlalık sistemi dahilidir.

Konya katlanır cam balkon fiyatları bazı durumlarda değişiklik gösterebilir. Balkonun yuvarlak şekilli olması, uygulamanın pek çok farklı hazırlık çalıştırması gerektirmesi ve ilave aksesuarlara ihtiyaç duyulması gibi etkenler, fiyatlarda değişikliğe sebep olacaktır.

ISICAMLI FİYATLARI

Gold Plus Isıcamlı Seri (şeffaf cam): m/kare fiyatı 3000 liradır.

Gold Plus Seri (renkli cam): fiyatı ise 2000 lira m/kare’dir. (renkli cam için fiyat fakı alınmamaktadır)

Not: Belirtilen fiyatlar nakit ödemeler için geçerlidir. Kredi kartı ile ödemede 8-10 taksitli fiyat 2300 TL’dir.

Bronz renk alüminyum ısıcamlı modellerde boyama yöntemi ile elde edilmektedir. Dolayısı ile metrekare başına fark alınmaktadır. Natürel (gri) renk eloksal malzeme için yukarıdaki fiyatlar geçerlidir. Firmamız boyama işlemlerini eloksal malzeme üzerine yapmaktadır. Ham alüminyum profillerin doğrudan boyanması, ileride farklı sorunlara sebep olabilmektedir.

Isıcamlı Sürme Fiyatı (renkli cam – natürel alüminyum) : fiyat isteyiniz

Konya sürgülü cam balkon fiyatları hesaplanırken min yükseklik 180 cm olarak kabul edilir. 180 cm’yi aşan durumlarda, tespit edilen değer aynen alınır. Isıcamlı sürme cam balkon sistemleri için firmamızdan fiyat almanız daha doğru olacaktır.

AKSESUAR VE BOYA FİYATLARI

 • Renkli cam m/kare fiyat farkı firmamızdan fiyat talep edin

 • Renkli alüminyum m/kare renk farkı firmamızdan fiyat talep edin

 • Ahşap desen m/kare renk farkı firmamızdan fiyat talep edin

 • Anahtarlı sürme kilit firmamızdan fiyat talep edin

 • Anahtarlı katlamalı kanat kilidi firmamızdan fiyat talep edin

 • 30’luk krom kapı kolu firmamızdan fiyat talep edin

 • 30’luk alüminyum kapı kolu firmamızdan fiyat talep edin

Firmamız tarafından camekan m2 fiyatları, tedarikçi firmaların fiyatlarında meydana gelen değişiklikler nedeni ile haber verilmeksizin değiştirilebilir.

KONYA BALKON CAMLAMA

Konya Balkon camlama sistemlerinin bu kadar popüler olması moda kavramı ile izah edilebilir mi? Bu sorunun cevabı kesinlikle hayır. Birçok faydayı bir arada sunan çok kullanışlı ürünlerden söz ediyoruz. Balkonun bağlı odalarda, ısınmak için sarf edilen enerji miktarı en az %30 ve en fazla %50 oranında düşmektedir. Balkonlar kış ve bahar mevsimlerinde de kullanılabilen yaşam alanlarına dönüşmektedir. Çoğu müşterimizin sık kullanılmayan eşyaları depolayabilecekleri bir odaları yok. Bu açıdan da oldukça faydalı bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır.

Uygulama yaptığımız müşterilerimiz çoğundan öğrendiğimiz başka gerçekler de var. Evin içinde oluşan toz ve kir yadsınamayacak kadar büyük bir problem. Özellikle büyük şehirlerde bu tozlanma ve kirlenme süresi daha kısa.Konya Cam balkoncular uygulamasını yaptıktan sonra, bu konuda olumlu manada çok büyük bir değişiklik geldiğini sık-sık duyuyoruz. Bunlar Konya ve kalayhan bölgesi genelinden elde ettiğimiz verilerdir.

Hem kapalı hem de açık konumda kullanılması da başka bir artı özellik. Mekan veya balkon aynı zamanda hem kapalı hem de açık olarak kullanılabilmektedir.

Biraz da ses izolasyonuna değinmek gerekir. Konya‘de katlamalı cam balkon uygulaması gerçekleştirdiğimiz müşterilerimizden bu konu ile ilgili de veri topladık. Uygulama yapılan balkonların önünde odalarda ciddi oranda ses azalışı gözlemledik. Bu günümüz şehir yaşamında en önemli konulardan biri haline gelmiştir.

Balkonlara üst katlardan atılan cisimler hepimizin ortak şikayeti. Sigara izmaritinden tutun da çiğdem kabuğuna kadar bir çok cisim balkonlarımızı ziyaret edebilmektedir. Şehir yaşamına adapte olamayan insanlar tarafından mağdur edilen bir sürü nezih metropol sakini hayatını sıkıntılar içinde sürdürmeye çalışmaktadır. Bu tür cisimlerin ve pisliklerin balkona düşmesini engellemesi bakımından da bize göre çok önemli ürünlerdir.

Hırsıza kilit yoktur derler. Evet; buna biz de katılabiliriz. Ürünlerimizi uyguladığımız balkonlara tırmanmak veya tırmanma aracı olarak kullanmak imkansızdır. Düz yüzeye tutunamayan hırsızlar, üst katlara ulaşamamaktadır. Bir şekilde balkona ulaşsa bile, aşması gereken çetin bir engelle karşı karşıya kalacaktır. Temperli camın kırılması oldukça güçtür. Kırılsa bile büyük bir gürültü çıkaracaktır ve balkon kapısı ile uğraşacak kadar zamanı bulamayacaktır. Emniyet açısından da tavsiye edilen ürünlerdir.

Su izolasyonu müşterilerimizin en takıntılı olduğu konulardan birisidir. Çok yoğun yağışlarda, binlerce uygulamadan aldığımız şikayet sayısı 3-4 civarındadır. Buradan katlanır camlama Konya sistemlerinin genel manada su almadığı sonucu çıkarılabilir. Buradan kesinlikle su almazlar sonucunu çıkarmak da doğru olmayacaktır.

CAM BALKON NEDİR?

“Cam Balkon” alüminyum ray üzerinde 8 veya 10 mm temperli kanatların gerek sürülerek ve gerek katlanarak açılmasına olanak veren doğrama sistemine verilen addır.

bottom of page